Logo GrinMed

dr n. med. Renata Sieradzan-Skrzetuska

lekarz medycyny estetycznej

tel. 605 300 113
gabinet@grinmed.pl

Wypełniacze

Do poprawy kształtu twarzy i spłycenia zmarszczek grawitacyjnych stosuje się obecnie tzw. wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Jest to związek całkowicie bezpieczny dla człowieka, nie wymagający wykonania prób uczuleniowych, jak miało to miejsce w przypadku kolagenu. Oprócz działania spłycającego zmarszczki, kwas hialuronowy działa na skórę silnie nawilżająco oraz neutralizuje wolne rodniki niszczące delikatną strukturę skóry i przyspieszające jej starzenie.

W gabinecie GrinMed stosowany jest kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, otrzymywany na drodze technologii NASHA™. Daje to gwarancję bezpieczeństwa zabiegów z jednoczesną satysfakcją pacjenta. Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jest praktycznie bezbolesny. Preparaty stosowane w gabinecie: Juvederm, Restylane.

Wskazania: zmarszczki nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki, małe, wąskie usta, wyrównanie asymetrii ust, wypłaszczone kosci policzkowe, dolina łez, cienie pod oczami.

Przygotowanie przed zabiegiem: ze względu na zwiększone ryzyko zasinień zaleca się nieprzyjmowanie aspiryny i kwasu salicylowego na 2-3 dni przed zabiegiem.

Możliwe objawy niepożądane: niewielkie zasinienia w miejscu wkłucia, zaczerwienienie, delikatny obrzęk.

Postępowanie po zabiegu: nie wskazana jest wizyta w solarium, siłowni, basenie przez ok. 2-3 dni po zabiegu. Po zabiegu pacjent powinien pić ok. 1,5 litra wody dziennie ze względu na silnie nawilżające działanie kwasu hialuronowego.

Preparatym stosowanym w podobnym celu co kwas hialuronowy jest hydroksyapatyt wapnia (Radiesse).

Copyright ©: 2012 GrinMed.